Jakie cechy musi mieć przywódca?

Co zrobić, kiedy i gdzie się pojawić by odnieść biznesowy sukces? Wiele firm obawia się o powodzenie w pracy nowych managerów. Często nawet zatrudnia nowych specjalistów na stanowiska z serii „junior”. Owszem, mniejsze zarobki, stanowisko bardziej asystenta niż autonomicznej jednostki, ale co zrobić? Jak się wykazać, by ktoś zobaczył nasze umiejętności i naprawdę docenił nasze przywództwo.

Szkolenia, licznie organizowane i równie często weryfikowane przez pracodawców są tylko wiedzą z pewnych zakresów i obszarów. Mamy wykład, ćwiczenia, analizę konkretnego problemu, ale nie jesteśmy w stanie przebrnąć przez pełną bazę wiedzy i nie zdołamy rozwiać wszystkich wątpliwości. Wiele sytuacji zweryfikuje jak zawsze życie i doświadczenie, które nabieramy z każdym dniem pracy. Człowiek uczy się nie tylko na błędach, ale i w sytuacjach kryzysowych, w których często pracuje pod presją stresu oraz czasu.

Nie zapominajmy również o tym, jak ważny jest team building. Możemy go wzmacniać, szkolić, rozwijać i z pewnością warto to robić. Na polskim rynku pojawiło się mnóstwo szkoleń, pomysłow i inspiracji. Zobaczcie ofertę jednej z warszawskich firm: www.gammadiscover.pl/podstrony/gry-scenariuszowe-i-larp-y WS taki sposób chyba każdy przywódca chciałby zintegrować swoj team :)

cechy-przywodcy