Krótka historia marki Kross.

Jedna z wielu firm budowanych po 1989 roku w Polsce. Jedna z wielu, jednak jedna z niewielu która przetrwała. Zaczynał z małą hurtownią rowerową. Z czasem wpadł na pomysł aby samemu zacząć składać i produkować pomijając tym samym wiele kosztów. Rower Kross zdominował Polski rynek. Moda na rower przyszła z zachodu. Kross wykorzystał moment i stał się potentatem w ich produkcji na skalę kraju ale nie tylko. Firma ta przechodziła ciężkie czasu udało się jej jednak z tego wyjść obronną ręką.

Polacy pokochali rower Kross.
Rower ten odebrał rynek Romecie, Kross zajął jego miejsce. Rower tej marki cechuje dobry stosunek ceny do jakości, duża ilość punktów obsługi i stosunkowo tani serwis rowerowy. Marka ta budowana była latami pod czujnym okiem założyciela który kładł nacisk na to aby minimalizować do minimum koszty produkcji przy jednoczesnym zwiększaniu wydajności. Rower Kross dobrze radzi sobie z konkurencją. Posiada rower dla każdego. Kross przeznacza ofertę od Enduro po kolarzówki. Na dzień dzisiejszy posiada on 20% rynku. Jest konkurencją nie tylko dla Polskiego Rometu ale także dla takich gigantów jak Giant, Cube czy Merida. Oby w najbliższym czasie nie złapał zadyszki i nie stracił formy.

Jak sami widzicie, proces budowania marki trwa czasem latami. Raz będzie lepiej, innym razem gorzej, ale najważniejsza jest wytrwałość i dążenie do realizacji wyznaczonych celów. Pamiętajcie też, że każdą firmę tworzą ludzie. Elementy takie jak leadeship, team building czy charyzmatyczne przywództwo to podstawa zarządzania.

024240-150ppp